Nowości

 • W Tatrach lawinowa trójka, droga do Morskiego Oka otwarta

  W Tatrach lawinowa trójka, droga do Morskiego Oka otwarta

  W Tatrach obowiązuje 3 stopień zagrożenia lawinowego. Szlak prowadzący drogą do Morskiego Oka został otwarty dla ruchu turystycznego.  Droga pozostaje nadal zamknięta dla transportu konnego, do chwili odśnieżenia i poszerzenia drogi.

  18 stycznia 2019
 • Światowy Dzień Śniegu

  Światowy Dzień Śniegu

  W dniach 19-20 stycznia w Zakopanem odbędzie się 8. edycja Światowego Dnia Śniegu.

  16 stycznia 2019
 • Zapraszamy na Dni Otwarte Treningowego Centrum Lawinowego PZU

  Zapraszamy na Dni Otwarte Treningowego Centrum Lawinowego PZU

  Tatrzański Park Narodowy wraz z TOPR, PZU i partnerami zaprasza na Dni Otwarte Treningowego Centrum Lawinowego PZU na Kalatówkach. Odbędą się w dniach 1-3 lutego. Wstęp wolny.

  15 stycznia 2019
 • TPN dla WOŚP

  TPN dla WOŚP

  TPN po raz kolejny wspiera Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy!❤️ W zeszłym roku udało się nam wspólnie zebrać ponad 18 000 zł. W tym roku również liczymy na Wasze zaangażowanie. Odwiedźcie aukcje i wylicytujcie popularne tabliczki kierunkowe prosto z Tatr.

  14 stycznia 2019
 • Co w trawie piszczy

  Co w trawie piszczy

  Nowy Rok powitał nas intensywnymi opadami śniegu. Trzeciego stycznia TOPR ogłosił czwarty stopień zagrożenia lawinowego. Najnowsze wieści z gór przekazują leśniczowie i pracownicy terenowi TPN.

  8 stycznia 2019
 • Wycieczki edukacyjne "Lawinowe ABC"

  Wycieczki edukacyjne

  Tatrzański Park Narodowy zaprasza szkoły ponadgimnazjalne oraz wyższe z terenu powiatów tatrzańskiego i nowotarskiego do uczestnictwa w wycieczkach edukacyjnych „Lawinowe ABC” pod opieką przewodnika tatrzańskiego – pracownika TPN. Wycieczki są bezpłatne.

  7 stycznia 2019
 • Uwaga! Czwarty stopień zagrożenia lawinowego

  Uwaga! Czwarty stopień zagrożenia lawinowego

  W Tatrach obowiązuje czwarty stopień zagrożenia lawinowego. TPN nie prowadzi dziś sprzedaży biletów wstępu na teren Parku. Szlak prowadzący drogą do Morskiego Oka jest zamknięty. Odradzamy wszelkich wyjść w góry.

  3 stycznia 2019
 • Likwidacja kasy

  Kasa w budynku dyrekcji TPN została zlikwidowana. Od 1 stycznia 2019 roku wszelkich wpłat należy dokonywać na rachunek bankowy.

  2 stycznia 2019
 • Narciarze, skiturowcy, snowboardziści

  Narciarze, skiturowcy, snowboardziści

  W Tatrach w ostatnich dniach przybyło śniegu, na szlakach panuje bardzo duży ruch skiturowy. Przy planowaniu wycieczek narciarskich należy jednak pamiętać, że trasy narciarskie i nartostrady w rejonie Kasprowego Wierchu nie zostały jeszcze uruchomione ze względu na niedostateczną...

  28 grudnia 2018
 • Nie strzelaj w sylwestra!

  Władze Tatrzańskiego Parku Narodowego już od kilku lat apelują do turystów, aby nie używali petard i fajerwerków podczas sylwestra w Tatrach. Z troski o zwierzęta, zarówno te dzikie, jak i bezdomne oraz domowe, u których huk powoduje ogromny stres, zrodziła się coroczna akcja „Nie...

  27 grudnia 2018
 • Wesołych Świąt

  Wesołych Świąt

  Już dzisiaj zasiądziemy w gronie najbliższych do wigilijnej kolacji. Z tej okazji chcielibyśmy życzyć Wam zdrowych, spokojnych i wesołych Świąt! Zadbajcie o to, by nie tylko w najbliższe dni, ale przez cały nadchodzący rok darzyć się życzliwością. Do zobaczenia na tatrzańskich...

  24 grudnia 2018
 • Lawinowe ABC - ruszamy!

  Lawinowe ABC - ruszamy!

  Tatrzański Park Narodowy we współpracy z TOPR, PZU i partnerami zaprasza do udziału w ósmej edycji akcji Lawinowe ABC. Zobacz, co przygotowaliśmy na ten sezon!

  17 grudnia 2018
 • II Międzynarodowe Warsztaty Hydrologiczne

  W dniach 10 - 13 czerwca 2019 r. w Zakopanem odbędą się II Międzynarodowe Warsztaty Hydrologiczne.

  17 grudnia 2018
 • Smaczna i zdrowa woda z Kuźnic

  W 2018 roku w okresie od weekendu majowego do połowy listopada turyści pobrali 85 tysięcy litrów wody ze zdrojów wody pitnej TPN zlokalizowanych w Kuźnicach i przy Centrum Edukacji Przyrodniczej.

  13 grudnia 2018
 • XXI edycja konkursu wiedzy o pasterstwie

  16 listopada TPN zorganizował XXI edycję konkursu wiedzy o pasterstwie dla uczniów szkół ponadpodstawowych z Podhala.

  12 grudnia 2018
 • Centrum Edukacji Przyrodniczej nieczynne

  We wtorek 11.12.2018 Centrum Edukacji Przyrodniczej będzie nieczynne.

  11 grudnia 2018
 • Zostań partnerem programu „Gotowi w Góry”

  Rusza drugi nabór partnerów do programu współpracy Tatrzańskiego Parku Narodowego z kwaterodawcami „Gotowi w góry”. Główny cel projektu to informowanie turystów, jak przygotować się do wędrówek po Tatrach, jeszcze przed wyruszeniem na szlak.

  10 grudnia 2018
 • Co w trawie piszczy

  Co w trawie piszczy

  W listopadzie regle, doliny i szczyty zaiskrzyły się od śniegu. Tatrzańskie stawy pokrył lód. Mimo śniegu i mrozu w przyrodzie wiele się działo. Odleciały dzikie gęsi. Wciąż aktywne były niedźwiedzie. Można było obserwować lisy i pluszcze. Pstrągi zakończyły tarło. Najnowsze...

  7 grudnia 2018
 • Rada naukowa TPN akceptuje projekt poszerzenia tras na Nosalu

  W ubiegły piątek rada naukowa Tatrzańskiego Parku Narodowego zaakceptowała projekt poszerzenia tras narciarskich na Nosalu. Wcześniej, we wtorek odbyły się warsztaty dotyczące przyszłości tego stoku. Wzięli w nich udział przedstawiciele wszystkich zainteresowanych środowisk –...

  23 listopada 2018
 • Konkurs plastyczny

  Konkurs plastyczny

  Słowiński Park Narodowy zaprasza do udziału w konkursie plastycznym „Bogactwo Słowińskich siedlisk przyrodniczych”.

  19 listopada 2018